Wszelkie prawa zastrzeżone POLTERMEX © 2016

 

tel. 500 501 104

tel. 22 243 67 98

WYMIENNKI CIEPŁA

Wymiennik ciepła jest to urządzenie, którego główną funkcją jest wymiana ciepła pomiędzy dwoma lub więcej czynnikami. Przykładem może być chłodnica samochodowa, podgrzewacz wody lub grzejnik. Dobór wymiennika ciepła zależy od tego, do czego ma on służyć. Zastosowanie wymienników ciepła ma miejsce w procesach ciepłowniczych, chłodniczych, w klimatyzacji oraz w innych procesach przemysłowych. Lutowanych płytowych wymienników ciepła firmy SWEP najczęściej używa się, gdy wymiana ciepła zachodzi pomiędzy dwoma różnymi płynami w obiegach oddzielnych.

 

Nasza firma Poltermex oferuje dobór wymienników do różnorodnych zastosowań. Wymiennik ciepła typu płytowego stosowany jest w przemyśle do chłodzenia olejów, osuszania sprężarek powietrza czy chłodzenia urządzeń laserowych i elektronicznych. Natomiast w aplikacjach grzewczych ma zastosowanie w pompach ciepła, kotłach gazowych i węzłach miejskich sieci ciepłowniczych. W aplikacjach chłodniczych z kolei, ma zastosowanie w schładzaniu towarów łatwo psujących się pod wpływem temperatury czy w klimatyzacji.

ZASADA DZIAŁANIA WYMIENNIKA BHPE

RODZAJE WYMIENNIKÓW CIEPŁA

Wymienniki ciepła można podzielić na kontaktowe i bezkontaktowe. Firma Poltermex oferuje wymienniki bezkontaktowe, w których płyny, między którymi zachodzi wymiana ciepła, nie mieszają się. Głównym oferowanym przez nas produktem są wymiennik płytowe lutowane miedzią, niklem bądź cało-stalowe.

ZASTOSOWANIE

Nasze wymienniki stosuje się we wszystkich wymienionych aplikacjach. Naszymi klientami są firmy produkcyjne, miejskie sieci ciepłownicze, producenci urządzeń grzewczych oraz klimatyzacyjnych. Przemysł używa naszych wymienników jako komponenty na liniach produkcyjnych, chłodnice oleju hydraulicznego czy tez transformatorowego. Nasze wymienniki mają zastosowanie także w agregatach chłodniczych, czyli tak zwanych chillerach.

Współprace z klientem rozpoczynamy od poznania jego potrzeb i na tej podstawie doboru najbardziej odpowiedniego wymiennika ciepła. Kolejnym etapem jest przedstawienie korzystnej oferty cenowej oraz określenie warunków dostawy i gwarancji. Zapewniamy też serwis naszych wymienników ciepła, ich naprawę (w przypadku wymienników uszczelkowych) i ewentualną wymianę. We wszystkich tych działaniach cechujemy się profesjonalizmem i zaangażowaniem, ponieważ zadowolenie klienta jest dla nas priorytetowe. Dlatego w przypadku zapotrzebowania na wymiennik ciepła warto pomyśleć o skorzystaniu z usług naszej firmy Poltermex. Jesteśmy przekonani, że każdy z naszych klientów może liczyć na profesjonalna obsługę.

NASZA OFERTA