Rodzaje wymienników ciepła

 • TYP B

  Wymiennik typu B jest oryginalnym wymiennikiem BPHE firmy SWEP. Wyjątkowa geometria płyty, modułowa budowa i ekonomiczny cykl produkcyjny sprawiają, że produkt łatwo można dostosować do indywidualnych potrzeb wielu różnych aplikacji.

  Więcej
 • TYP V

  Wymienniki typu V o bardzo szerokim zakresie wydajności zostały opracowane na bazie wymiennika typu B dla osiągnięcia ich optymalnej wydajności w funkcji parownika. Specjalnie opracowana technologia wlotu czynnika chłodniczego zapewnia równomierne rozprowadzanie czynnika chłodniczego we wszystkich kanałach.

  Więcej
 • TYP S

  Parownik typu S został opracowany na bazie wymiennika typu V w celu zoptymalizowania wydajności przy zastosowaniu czynnika chłodniczego R132. Wymiennik typu S jest używany w funkcji parownika w aplikacjach pomp ciepła i agregatów chłodniczych.

  Więcej
 • TYP VH

  Parownik o wysokiej wydajności. Wymiennik typu VH został opracowany na bazie wymiennika typu V w celu zwiększenia wydajności przy zastosowaniu czynnika chłodniczego R407C w zakresie wysokich sprawności. Wymiennik typu VH jest używany w funkcji parownika w aplikacjach agregatów chłodniczych i pomp ciepła.

  Więcej
 • TYP QA

  Parownik typu QA został zoptymalizowany do użytku z R407C/R410A w aplikacjach pomp ciepła dla strumienia ciepła 2-4 kW/m2. Typ QA posiada specjalny system wtrysku, który zapewnia doskonałe rozprowadzanie czynnika chłodniczego w parowniku. Dzięki temu zmniejsza się powierzchnia wymiany ciepła wykorzystywana do przegrzania czynnika chłodniczego przy zachowaniu stabilnych warunków pracy.

  Więcej
 • TYP QB

  Parownik typu QB został zoptymalizowany do użytku z R407C/R410A w aplikacjach pomp ciepła dla strumienia ciepła 4-6 kW/m2. Typ QB posiada specjalny system wtrysku, który zapewnia doskonałe rozprowadzanie czynnika chłodniczego w parowniku. Dzięki temu zmniejsza się powierzchnia wymiany ciepła wykorzystywana do przegrzania czynnika chłodniczego przy zachowaniu stabilnych warunków pracy.

  Więcej
 • TYP DB

  Produkt firmy SWEP z opatentowaną konstrukcją podwójnego obiegu grzewczego (true dual) wprowadza obieg wtórny w kontakcie z dwoma obiegami pierwotnymi. Nawet jeśli jeden obwód pierwotny jest wyłączony, obieg wtórny pozostaje w kontakcie z obiegiem pierwotnym. Te zalety sprawiają, że wymiennik typu DB jest naturalnym wyborem do agregatów chłodniczych, systemów klimatyzacyjnych oraz wymagających precyzji systemów witryn chłodniczych w supermarketach.

  Więcej
 • TYP DV

  Produkt firmy SWEP z opatentowaną konstrukcją podwójnego obiegu grzewczego (true dual) wprowadza obieg wtórny w kontakcie z dwoma obiegami pierwotnymi. Nawet jeśli jeden obwód pierwotny jest wyłączony, obieg wtórny pozostaje w kontakcie z obiegiem pierwotnym. Wymiennik typu DV został zoptymalizowany do stosowania w procesie parowania z innowacyjną technologią równomiernego rozprowadzania pary w wymienniku ciepła.

  Więcej
 • TYP DP

  Produkt Parownik typu DP został również opracowany na bazie koncepcji podwójnego obiegu grzewczego (true dual) i zoptymalizowany do użycia z czynnikiem R410A. Wybierany do agregatów chłodni­czych, systemów klimatyzacyjnych oraz precyzyjnych systemów witryn chłodniczych w supermarketach.

  Więcej
 • TYP DS

  Parownik typu DS został również opracowany na bazie koncepcji podwójnego obiegu grzewczego (true dual) i zoptymalizowany do użycia z czynnikiem R134a. Wybierany do agregatów chłodni­czych, systemów klimatyzacyjnych oraz precyzyjnych systemów witryn chłodniczych w supermarketach.

  Więcej
 • TYP E

  Jest obecnie najbardziej wydajnym wymiennikiem BPHE dostępnym na rynku, w którym prawie cały materiał, z którego jest zbudowany jest wykorzystany w procesie wymiany ciepła. Typ E został jest przeznaczony do stosowania w niskociśnieniowych kotłach grzewczych (woda/woda) w średnich temperaturach.

  Więcej
 • TYP BDW

  Koncepcja podwójnej ścianki została stworzona do stosowania w sytuacjach, gdy istotna jest bardzo wysoka sprawność termiczna i brak ryzyka wewnętrznych przecieków między dwoma mediami, np. w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. W przypadku mało prawdopodobnego przecieku, woda przesącza się na zewnątrz pomiędzy wentylowanymi podwójnymi ścianami, co daje wizualne wskazanie na usterkę.

  Więcej
 • TYP ADWIS

  Osuszacz powietrza ze zintegrowanym rozdzielaczem ADWIS jest naszym przełomowym osiągnięciem w kompaktowej konstrukcji – jest to jeden z najmniejszych osuszaczy powietrza dostępnych na rynku.
  ADWIS jest modułowym sandwichowym połączeniem dwóch wymienników BPHE (chłodniczy wymiennik ciepła i urządzenie odzyskujące) ze zintegrowanym skraplaczem. to wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie zapewnia stałą wysoką wydajność, odpowiedni odpływ i prostą izolację.

  Więcej
 • SWEP B5

  Model wymiennika SWEP B5 zapewnia wydajną wymianę ciepła w zastosowaniach o małych przepływach, gdzie niezwykle ważny jest niewielki rozmiar urządzenia.
  Jest łatwy w montażu i obsłudze, a także niezwykle uniwersalny, dzięki czemu doskonale sprawdza się w małych chłodnicach oleju lub wody.

  Więcej
 • SWEP B5AS

  Model B5AS zapewnia wydajną wymianę ciepła w zastosowaniach o małych przepływach, gdzie niezwykle ważny jest niewielki rozmiar urządzenia. Jest łatwy w montażu i obsłudze, a także niezwykle uniwersalny, dzięki czemu doskonale sprawdza się w małych chłodnicach oleju lub wody. Wymiennik ciepła B5AS jest wyposażony w naszą opatentowaną technologię AsyMatrix® i zapewnia lepszą wydajność pomimo takich samych rozmiarów/ masy, umożliwiając zaoszczędzenie miejsca i zmniejszenie masy.

  Więcej
 • SWEP B8LAS

  Model B8LAS to produkt o niewielkich rozmiarach łączący najwyższą wydajność cieplną i niski spadek ciśnienia. W modelu tym zastosowano geometrię płytek w technologii AsyMatrix®, dzięki czemu odznacza się on wysoką wydajnością i wszechstronnością w takich rozwiązaniach, jak pompy ciepła o wysokiej mocy i instalacje chłodnicze.

  Więcej
 • SWEP B8T

  Model B8T zapewnia wydajną wymianę ciepła w zastosowaniach o małych przepływach, gdzie niezwykle ważny jest niewielki rozmiar urządzenia. Jest łatwy w montażu i obsłudze, a także niezwykle uniwersalny, dzięki czemu doskonale sprawdza się w jednofazowych i dwufazowych instalacjach wymiany ciepła w wielu gałęziach przemysłu.

  Więcej
 • SWEP B10T

  Model B10T zapewnia wysoką wydajność wymiany ciepła i szeroki zakres mocy. Umożliwia również szybkie i łatwe dostosowanie do wielu zastosowań. Niewielkie rozmiary produktu, jego uniwersalność oraz doskonałe właściwości wymiany ciepła sprawiają, że jest idealny do zastosowań jednofazowych i chłodniczych.

  Więcej
 • SWEP B10TS

  Produkty SWEP All-Stainless™ zostały opracowane do systemów wymagających stosowania komponentów wykonanych w 100% ze stali nierdzewnej oraz w zastosowaniach o wysokich temperaturach. Mogą pracować z cieczami o właściwościach korozyjnych dla miedzi, takimi jak amoniak i biogaz, lub w specjalnych zastosowaniach, w których należy unikać zanieczyszczenia miedzią i niklem, np. w przypadku oleju, wody pitnej i leków. Unikatowy proces technologiczny firmy SWEP pozwala uzyskać produkt o zwartej budowie przy wykorzystaniu minimalnej ilości materiału względem wytrzymałości mechanicznej.

  Więcej
 • SWEP B12

  Wyposażony w przyłącza o dużej średnicy model B12 to niewielkich rozmiarów, niezwykle wydajne urządzenie do zastosowań o wysokich przepływach. Dzięki dostępności wielu typów płyt możliwe jest dostosowanie urządzenia do zastosowań o różnorodnej lepkości i gęstości cieczy. Model B12 doskonale sprawdza się jako osuszacz pary i powietrza. Może być stosowany jako doziębiacz w klimatyzacji oraz wymiennik ciepła CO2 w instalacjach chłodniczych.

  Więcej
 • SWEP B15T

  Wysoce wydajny model B15T ma powierzchnię wymiany ciepła o maksymalnej długości. Dzięki precyzyjnej optymalizacji wymiennik działa niezwykle efektywnie nawet przy bardzo małych różnicach temperatur. To idealny wybór do zastosowań wymagających wysokiego przepływu ciepła i efektywnego wykorzystania energii.

  Więcej
 • SWEP B16

  Model B16 jest przeznaczony specjalnie do zastosowań jednofazowych. Został dostosowany do zastosowań w podstacjach centralnego ogrzewania, obiegach grzewczych oraz instalacjach podgrzewania wody bieżącej. To również doskonały wybór do chłodnic oleju.

  Więcej
 • SWEP B16DW

  Ten produkt o podwójnych ściankach został opracowany do zastosowań wymagających wysokiej wydajności termicznej, minimalizacji nieszczelności i skuteczniejszej wykrywalności przecieków. Konstrukcja jest tak samo zwarta i wydajna termicznie, jak w innych płytowych lutowanych wymiennikach ciepła SWEP.

  Więcej
 • SWEP B16DW-U-PRESSURE

  Ten produkt o podwójnych ściankach został opracowany do zastosowań wymagających wysokiej wydajności termicznej, minimalizacji nieszczelności i skuteczniejszej wykrywalności przecieków. Konstrukcja jest tak samo zwarta i wydajna termicznie, jak w innych płytowych lutowanych wymiennikach ciepła SWEP.

  Więcej
 • SWEP B18

  Model B18 sprawdza się doskonale w przypadku krytycznych instalacji CO2 z ciśnieniem sięgającym 140 bar. Jest on zoptymalizowany pod kątem pomp ciepła o wysokiej mocy (do 150 kW jako chłodnica gazu lub do 60 kW jako parownik). Niewielkich rozmiarów i lekki model B18 to znakomity wybór do takich zastosowań jak łańcuch chłodniczy (supermarkety, chłodzenie podczas transportu, odzysk ciepła, ekonomizery) i pompy ciepła (parownik i chłodnica gazu)

  Więcej
 • SWEP B20

  Jednoobwodowy produkt ULTRA-COMPACT jest przeznaczony do pomp ciepła. Duże gniazda i innowacyjna konstrukcja płyt zapewniają rzeczywisty zakres roboczy o maksymalnej wartości 20 kW. B20 charakteryzuje się o 30% mniejszym spadkiem ciśnienia wody i niewielkimi zmianami temperatury w porównaniu z podobnymi produktami na rynku. Uniwersalne urządzenia ciśnieniowe serii H firmy SWEP umożliwiają wydajną wymianę ciepła w zastosowaniach wymagających wysokiego ciśnienia. Zoptymalizowano je pod kątem pracy z wysoką wydajnością z zastosowaniem czynników chłodniczych R410A i R32.

  Więcej
 • SWEP B25

  Model B25 zapewnia wysoką wydajność wymiany ciepła i szeroki zakres mocy. Umożliwia również szybkie i łatwe dostosowanie do wielu zastosowań. Wszechstronność produktu i doskonała wydajność sprawiają, że doskonale sprawdza się w zastosowaniach chłodniczych oraz jako skraplacz do zastosowań dwufazowych.

  Więcej
 • SWEP B25T

  Model B25T zapewnia wydajną wymianę ciepła w zastosowaniach o szerokim zakresie mocy. Wszechstronność produktu i doskonała wydajność sprawiają, że doskonale sprawdza się w wymagających zastosowaniach typu woda-woda oraz jako skraplacz o wysokiej wydajności.

  Więcej
 • SWEP B26

  Model B26 z kanałami AsyMatrix® został opracowany jako skraplacz o wysokiej wydajności i doskonale sprawdza się we wszystkich zastosowaniach związanych z pompami ciepła. Nasza technologia AsyMatrix® to połączenie wysokiej wydajności przy wymianie ciepła i niskiego spadku ciśnienia. Dzięki temu projektanci instalacji są w stanie tworzyć bardziej wydajne, a zarazem mniejsze systemy. Wysoka wydajność, niska objętość wewnętrzna i niewielkie rozmiary sprawiają, że to jedyny płytowy wymiennik ciepła na rynku do tak wielu zastosowań i funkcji.

  Więcej
 • SWEP B28

  Model B28 jest przeznaczony specjalnie do zastosowań jednofazowych. Został dostosowany do zastosowań w podstacjach centralnego ogrzewania, obiegach grzewczych oraz instalacjach podgrzewania wody bieżącej. To również optymalny wybór do chłodnic oleju.

  Więcej
 • SWEP B28 H-PRESSURE

  Ten lutowany niklem produkt doskonale sprawdza się w zastosowaniach wymagających odporności na korozję i działanie wysokiego ciśnienia. Lutowanie odbywa się przy użyciu odpowiednio dobranego stopu niklu zapewniającego odporność na wyższe temperatury robocze i wytrzymałość na ciśnienia o wartości do 31 bar.

  Więcej
 • SWEP B30

  Model B30 to asymetryczny wymiennik ciepła z przepływem krzyżowym. Jest szczególnie odpowiedni do zastosowań typu gaz-ciecz oraz w instalacjach pobocznych wyprowadzanych z instalacji głównych. Dzięki rurom 2½″ można go stosować tam, gdzie przepływ wody wynosi maksymalnie 58 m³/h. Może być również stosowany jako gazowy wymiennik ciepła w agregatach chłodniczych o mocy do 350 kW, jako chłodnica końcowa w sprężarkach powietrza o mocy do 175 kW oraz jako chłodnica powietrza doładowującego w silnikach o mocy powyżej 1 MW. Model B30 jest dużo bardziej wytrzymały niż tradycyjne płytowe wymienniki ciepła, zarówno w zakresie obciążeń statycznych, jak i cyklicznych.

  Więcej
 • SWEP B35T

  Model B35T jest idealny do wielu zastosowań obejmujących systemy centralnego ogrzewania, odzyskiwanie ciepła w przemyśle, instalacje HVAC, elektrociepłownie oraz chłodnice oleju silnikowego. Charakteryzuje się doskonałą wydajnością wymiany ciepła i niskim spadkiem ciśnienia w systemach z rurami o średnicy do 2½″ i przepływem wody 58 m³/h.

  Więcej
 • SWEP B35TDW

  B35TDW jest przeznaczony do obwodów kotłowych i podgrzewania wody bieżącej, chłodzenia oleju transformatorów, agregatów chłodniczych i doziębiaczy w układach chłodniczych oraz do odzyskiwania ciepła ze sprężarek powietrza. Technologia podwójnych ścian SWEP zapobiega mieszaniu się płynów i powoduje, że wszelkie wycieki wewnętrzne są widoczne — to niezmiernie ważne w aplikacjach, gdzie bezpieczeństwo ma najwyższy priorytet.

  Więcej
 • SWEP B4T

  Popyt na naturalne czynniki chłodnicze takie jak CO2 rośnie także w małych ilościach. Model B4TU sprawdza się doskonale w przypadku krytycznych instalacji CO2 z ciśnieniem sięgającym 140 bar. B4TU jest zoptymalizowany pod kątem niskich obciążeń cieplnych (do 30 kW jako chłodnica gazu). Kompaktowa i lekka konstrukcja sprawia, że doskonale sprawdza się w takich zastosowaniach jak łańcuch chłodniczy (skraplacz w obiegu wody, ekonomizer i skraplacze w agregatach skraplających, odzyskiwanie ciepła) oraz pompy ciepła (parowniki, chłodnice gazu).

  Więcej
 • SWEP B56

  Model B56 został opracowany specjalnie z myślą o wydajnej wymianie ciepła w systemach grzewczych i przemysłowych. Jest wyposażony w naszą opatentowaną technologię AsyMatrix® i zapewnia uniwersalne dopasowanie do systemów ogrzewania centralnego i chłodnic oleju.

  Więcej
 • SWEP B60

  Zoptymalizowany model B60 do wiodący na rynku produkt do instalacji gazowych/z cieczą. Zapewnia optymalną wymianę ciepła tam, gdzie media mają znaczną różnicę objętości. Asymetryczny układ płyt kanałowych zapewnia różną prędkość przepływu cieczy. Wymiennik ma również zoptymalizowany przepływ poprzeczny.

  Więcej
 • SWEP B65

  Model B65 to doskonałe rozwiązanie do zastosowań o wysokiej mocy, gdzie wymagane są najodporniejsze płytowe wymienniki ciepła. Dzięki różnym konfiguracjom płyt, jest to produkt przeznaczony do najbardziej wymagających zastosowań, obejmujących systemy grzewcze i przemysłowe. To również bardzo wydajny skraplacz.

  Więcej
 • SWEP B80

  B80 to średniej wielkości model o wysokiej mocy. Do doskonały wybór do większości zastosowań obejmujących użycie agregatów chłodniczych i pomp ciepła. Jest przeznaczony do podstacji centralnego ogrzewania o różnej mocy i doskonale sprawdza się jako chłodnica oleju w sprężarkach i układach hydraulicznych.

  Więcej
 • SWEP B80S - All Stainless

  Produkty SWEP All-Stainless™ zostały opracowane do systemów wymagających stosowania komponentów wykonanych w 100% ze stali nierdzewnej oraz w zastosowaniach o wysokich temperaturach. Mogą pracować z cieczami o właściwościach korozyjnych dla miedzi, takimi jak amoniak i biogaz, lub w specjalnych zastosowaniach, w których należy unikać zanieczyszczenia miedzią i niklem, np. w przypadku oleju, wody pitnej i leków. Unikatowy proces technologiczny firmy SWEP pozwala uzyskać produkt o zwartej budowie przy wykorzystaniu minimalnej ilości materiału względem wytrzymałości mechanicznej. B80S to średniej wielkości model o wysokiej mocy. To doskonały wybór do większości zastosowań obejmujących użycie agregatów chłodniczych i pomp ciepła oraz znakomicie sprawdza się jako chłodnica oleju w sprężarkach i układach hydraulicznych.

  Więcej
 • SWEP B80AS

  Model B80AS jest zbudowany na bazie udanej platformy 80 i oferuje wszystkie korzyści związane z naszą technologią AsyMatrix® — większą wydajność cieplną oraz mniejszy spadek ciśnienia. Model B80AS ma takie same specyfikacje techniczne, jak bieżący model B80, dzięki czemu można go stosować jako element do rozbudowy istniejących systemów. Jest on przeznaczony głównie do pomp ciepła oraz agregatów chłodniczych, a także chłodnic i nagrzewnic oleju przekładniowego.

  Więcej
 • SWEP B85

  Model B85 to wysoce wydajny wymiennik ciepła o wyższej wydajności termicznej niż jakikolwiek porównywalny produkt. Doskonale sprawdza się jako skraplacz o wysokiej mocy i jest idealny do wymagających zastosowań obejmujących wymianę ciepła. Duże przyłącza umożliwiają pracę z wysokimi przepływami. Mniejsza głębokość tłoczenia w porównaniu do modeli poprzedniej generacji sprawia, że model B85 ma mniejsze wymiary i zapewnia większą wydajność.

  Więcej
 • SWEP B85S

  Produkty SWEP All-Stainless™ zostały opracowane do systemów wymagających stosowania komponentów wykonanych w 100% ze stali nierdzewnej oraz w zastosowaniach o wysokich temperaturach. Mogą pracować z cieczami o właściwościach korozyjnych dla miedzi, takimi jak amoniak i biogaz, lub w specjalnych zastosowaniach, w których należy unikać zanieczyszczenia miedzią i niklem, np. w przypadku oleju, wody pitnej i leków. Unikatowy proces technologiczny firmy SWEP pozwala uzyskać produkt o zwartej budowie przy wykorzystaniu minimalnej ilości materiału względem wytrzymałości mechanicznej. Model B85S to wysoce wydajny wymiennik ciepła o wyższej wydajności termicznej niż jakikolwiek porównywalny produkt. Doskonale sprawdza się jako skraplacz o wysokiej mocy i jest idealny do innych wymagających zastosowań obejmujących wymianę ciepła. Duże przyłącza umożliwiają pracę z wysokimi przepływami. Mniejsza głębokość tłoczenia w porównaniu do modeli poprzedniej generacji sprawia, że model B85S ma mniejsze wymiary i zapewnia większą wydajność.

  Więcej
 • SWEP B427

  Wydajny model B427 ma cztery różne typy płyt, dzięki czemu można go łatwo dostosować do szerokiego zakresu systemów grzewczych i zastosowań przemysłowych. Dzięki przyłączom 4′′ można go stosować w obwodach o przepływie wody maksymalnie 156 m3/h.

  Więcej