Rodzaje wymienników ciepła

 • TYP B

  Wymiennik typu B jest oryginalnym wymiennikiem BPHE firmy SWEP. Wyjątkowa geometria płyty, modułowa budowa i ekonomiczny cykl produkcyjny sprawiają, że produkt łatwo można dostosować do indywidualnych potrzeb wielu różnych aplikacji.

 • TYP V

  Wymienniki typu V o bardzo szerokim zakresie wydajności zostały opracowane na bazie wymiennika typu B dla osiągnięcia ich optymalnej wydajności w funkcji parownika. Specjalnie opracowana technologia wlotu czynnika chłodniczego zapewnia równomierne rozprowadzanie czynnika chłodniczego we wszystkich kanałach.

 • TYP S

  Parownik typu S został opracowany na bazie wymiennika typu V w celu zoptymalizowania wydajności przy zastosowaniu czynnika chłodniczego R132. Wymiennik typu S jest używany w funkcji parownika w aplikacjach pomp ciepła i agregatów chłodniczych.

 • TYP VH

  Parownik o wysokiej wydajności. Wymiennik typu VH został opracowany na bazie wymiennika typu V w celu zwiększenia wydajności przy zastosowaniu czynnika chłodniczego R407C w zakresie wysokich sprawności. Wymiennik typu VH jest używany w funkcji parownika w aplikacjach agregatów chłodniczych i pomp ciepła.

 • TYP QA

  Parownik typu QA został zoptymalizowany do użytku z R407C/R410A w aplikacjach pomp ciepła dla strumienia ciepła 2-4 kW/m2. Typ QA posiada specjalny system wtrysku, który zapewnia doskonałe rozprowadzanie czynnika chłodniczego w parowniku. Dzięki temu zmniejsza się powierzchnia wymiany ciepła wykorzystywana do przegrzania czynnika chłodniczego przy zachowaniu stabilnych warunków pracy.

 • TYP QB

  Parownik typu QB został zoptymalizowany do użytku z R407C/R410A w aplikacjach pomp ciepła dla strumienia ciepła 4-6 kW/m2. Typ QB posiada specjalny system wtrysku, który zapewnia doskonałe rozprowadzanie czynnika chłodniczego w parowniku. Dzięki temu zmniejsza się powierzchnia wymiany ciepła wykorzystywana do przegrzania czynnika chłodniczego przy zachowaniu stabilnych warunków pracy.

 • TYP DB

  Produkt firmy SWEP z opatentowaną konstrukcją podwójnego obiegu grzewczego (true dual) wprowadza obieg wtórny w kontakcie z dwoma obiegami pierwotnymi. Nawet jeśli jeden obwód pierwotny jest wyłączony, obieg wtórny pozostaje w kontakcie z obiegiem pierwotnym. Te zalety sprawiają, że wymiennik typu DB jest naturalnym wyborem do agregatów chłodniczych, systemów klimatyzacyjnych oraz wymagających precyzji systemów witryn chłodniczych w supermarketach.

 • TYP DV

  Produkt firmy SWEP z opatentowaną konstrukcją podwójnego obiegu grzewczego (true dual) wprowadza obieg wtórny w kontakcie z dwoma obiegami pierwotnymi. Nawet jeśli jeden obwód pierwotny jest wyłączony, obieg wtórny pozostaje w kontakcie z obiegiem pierwotnym. Wymiennik typu DV został zoptymalizowany do stosowania w procesie parowania z innowacyjną technologią równomiernego rozprowadzania pary w wymienniku ciepła.

 • TYP DP

  Produkt Parownik typu DP został również opracowany na bazie koncepcji podwójnego obiegu grzewczego (true dual) i zoptymalizowany do użycia z czynnikiem R410A. Wybierany do agregatów chłodni­czych, systemów klimatyzacyjnych oraz precyzyjnych systemów witryn chłodniczych w supermarketach.

 • TYP DS

  Parownik typu DS został również opracowany na bazie koncepcji podwójnego obiegu grzewczego (true dual) i zoptymalizowany do użycia z czynnikiem R134a. Wybierany do agregatów chłodni­czych, systemów klimatyzacyjnych oraz precyzyjnych systemów witryn chłodniczych w supermarketach.

 • TYP E

  Jest obecnie najbardziej wydajnym wymiennikiem BPHE dostępnym na rynku, w którym prawie cały materiał, z którego jest zbudowany jest wykorzystany w procesie wymiany ciepła. Typ E został jest przeznaczony do stosowania w niskociśnieniowych kotłach grzewczych (woda/woda) w średnich temperaturach.

 • TYP BDW

  Koncepcja podwójnej ścianki została stworzona do stosowania w sytuacjach, gdy istotna jest bardzo wysoka sprawność termiczna i brak ryzyka wewnętrznych przecieków między dwoma mediami, np. w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. W przypadku mało prawdopodobnego przecieku, woda przesącza się na zewnątrz pomiędzy wentylowanymi podwójnymi ścianami, co daje wizualne wskazanie na usterkę.

 • TYP ADWIS

  Osuszacz powietrza ze zintegrowanym rozdzielaczem ADWIS jest naszym przełomowym osiągnięciem w kompaktowej konstrukcji – jest to jeden z najmniejszych osuszaczy powietrza dostępnych na rynku.
  ADWIS jest modułowym sandwichowym połączeniem dwóch wymienników BPHE (chłodniczy wymiennik ciepła i urządzenie odzyskujące) ze zintegrowanym skraplaczem. to wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie zapewnia stałą wysoką wydajność, odpowiedni odpływ i prostą izolację.