SWEP B16DW-U-PRESSURE

Wymienniki ciepła do CO2

Wymienniki ciepła do CO2 to wymienniki przyjazne dla środowiska, niezawodne oraz ułatwiające oszczędzanie energii dzięki zastosowaniu najnowszych technologii zawartych w niewielkich układach. Wykorzystuje się je w instalacjach, w których medium odpowiadającym za wymianę jest dwutlenek węgla.

"I dati mostrano https://www.palazzodegiorgi.it/wp-content/doc/alternativas-naturales-a-viagra.html la terapia giornaliera con tadalafil al dosaggio di 5 milligrammi tratta la disfunzione erettile, frequentemente presente in associazione alla LUTS, oltre a indurre un ...

Zobacz więcej
SWEP B16DW

Skraplacze wymienniki ciepła

Skraplacze to urządzenia będące wymiennikami ciepła, których zadaniem jest kondensacja gazów, czyli zamiana ich na ciecze. Niezbędne elementy w układach chłodniczych. Są to systemy wykorzystywane w codziennych instalacjach, nie tylko w przemyśle. Odpowiadają między innymi za podnoszenie temperatury wody użytkowej do wysokiego poziomu oraz za doprowadzanie ciepła do budynków mieszkalnych.

Zobacz więcej
SWEP E5AS

Ekonomizery wymienniki ciepła

Ekonomizery to wymienniki ciepła, które umożliwiają odparowanie 10-20% czynnika chłodniczego przy wyższej temperaturze niż te panujące w klasycznych urządzeniach tego typu. Ekonomizery poprawiają współczynnik wydajności chłodniczej. Oznacza to większą wydajność wymiany ciepła, ponieważ ochładzanie medium rozpoczyna się znacznie wcześniej. Pozwala to również zaoszczędzić znaczne ilości energii, jakie w warunkach bez zastosowania ekonomizerów zostałyby zmarnowane podczas braku wykorzystania zawracania ciepła.

Zobacz więcej
SWEP B427

Parowniki wymienniki ciepła

Ewaporatory, inaczej zwane parownikami są jednymi z podstawowych elementów układów chłodniczych. Odpowiadają za zmianę stanu skupienia czynnika chłodniczego z cieczy w gaz, podczas jej wrzenia. Wtórny gaz lub ciecz, obecne w wymienniku ciepła są chłodzone, tracąc ciepło na rzecz czynnika chłodniczego. Są to więc elementy przeciwstawne do skraplaczy, działające z nimi na zasadzie antagonistów.

Zobacz więcej
SWEP B427

Jednofazowe wymienniki ciepła

W wyniku procesów zachodzących w jednofazowych wymiennikach ciepła, nie następuje zmiana stanu skupienia czynnika chłodniczego ani innych mediów biorących udział w wymianie ciepła. Nadal znajdują się one w fazie ciekłej. Dzięki temu te wymienniki znalazły zastosowanie w kotłach ciepłowniczych, systemach ciepłej wody oraz w systemach chłodzenia silników i oleju hydraulicznego.

Zobacz więcej