Przykłady zastosowań wymienników ciepła w aplikacjach grzewczych obejmują węzły cieplne, pompy ciepła, kotły gazowe i węzły miejskich sieci ciepłowniczych. Sprawność i kompaktowa budowa wymienników ciepła BPHE jest idealna dla tych zastosowań, a rozwiązanie BPHE często pozwala na znaczne zredukowanie całkowitego rozmiaru systemu.

  • Węzły cieplne

    Nasze wymienniki ciepła BPHE są stosowane w montowanych w domach i mieszkaniach kotłach gazowych do produkcji ciepłej wody użytkowej. Posiadamy szeroki zakres specjalistycznych produktów z małymi, kompaktowymi i wydajnymi wymiennikami ciepła BPHE, zapewniającymi wysoki komfort i wydajność systemu. Pakiet oprogramowania SWEP, SSP, pomaga w doborze najlepszego rozwiązania wymiennika BPHE do konkretnego kotła. Przykładowe zastosowania: wymiennik ciepła do centralnego ogrzewania, wymiennik ciepła do kominka, wymiennik ciepła do domu jednorodzinnego.

  • Pompy ciepła – parowniki, skraplacze

    Nasze wymienniki BPHE współpracują wydajnie z innymi podzespołami pomp ciepła dla lepszego wykorzystania energii odnawialnej absorbowanej z gruntu lub powietrza otoczenia do ogrzewania pomieszczeń i produkcji ciepłej wody użytkowej. Wszechstronność naszych wymienników BPHE pozwala na wykorzystywanie ich w systemach odwróconych, które mogą również dostarczać chłód. Nasze wymienniki BPHE spełniają ścisłe wymagania temperaturowe, co zmniejsza konieczny wkład pracy sprężarki, a przez to zwiększa COP (współczynnik wydajności chłodniczej) systemu.


    Wymiennik płytowy do pompy ciepła

  • Miejska sieć ciepłownicza

    Miejskie sieci ciepłownicze rozprowadzają ciepło produkowane centralnie i wykorzystywane przez konsumentów do ogrzewania pomieszczeń i produkcji ciepłej wody użytkowej. Nasze wymienniki BPHE, instalowane w węzłach miejskich sieci ciepłowniczych do przenoszenia ciepła z sieci do obiegów systemów ogrzewania do użytku domowego, pracują wydajnie i niezawodnie. Przykładowe zastosowania to: wymiennik ciepła CO, wymiennik ciepła CWU.

  • Systemy solarne

    Wymienniki BPHE, dzięki swojej niskiej emisji CO2 są idealnym wyborem dla inteligentnych systemów ogrzewania solarnego. Ogrzewanie solarne ma oczywiste zalety środowiskowe i ekonomiczne, ponieważ dostarczana energia jest wolna i odnawialna. Szczegółowy projekt instalacji z wykorzystaniem naszych wymienników BPHE gwarantuje niezawodność, wydajność i minimalny koszt eksploatacji.

  • Wymiennik ciepła do CO

    Wymiennik ciepła CO — to urządzenie, które znajduje zastosowanie w centralnym ogrzewaniu. Jak sama nazwa wskazuje, jego głównym zadaniem jest wymiana ciepła. Do czynienia możemy mieć z 2 rodzajami wymienników ciepła co. Pierwsze z nich to wymienniki lutowane, które tworzą płyty połączone ze sobą na skutek lutowania. Do ich zalet zaliczyć można wysoką efektywność pracy oraz fakt, że nie zajmują dużo miejsca. Lutowane wymienniki ciepła znajdują zastosowanie zarówno przy ogrzewaniu podłogowym, jak i w instalacjach hybrydowych. Drugie z dostępnych rozwiązań to wymienniki skręcane do instalacji co, w przypadku których płyty są połączone przy pomocy ramy.



    Wymiennik ciepła do CO

  • Wymiennik ciepła do kominka

    Wymiennik ciepła do kominka — kominek z płaszczem wody posiada specjalny wkład zawierający wymiennik ciepła podgrzewający wodę. System ten zbliżony jest do kotła grzewczego. Podgrzewa on wodę krążącą w specjalnej instalacji, rozgrzewając znajdujące się w pomieszczeniach grzejniki. Tego typu instalacje doskonale sprawdzają we współpracy z innym źródłem ciepła, takim jak na przykład pompa ciepła, kocioł czy kolektor słoneczny. Kominek z płaszczem wodnym służyć może także do podgrzewania wody użytkowej. Niekiedy dodaje się tu dodatkowy, płytowy wymiennik. Niezbędny jest on między innymi wówczas, gdy kominek, który jest przystosowany do pracy w układzie otwartym ma zostać podpięty do instalacji typu zamkniętego.


    Wymiennik ciepła do kominka

  • Płytowy wymiennik ciepła CWU

    Użycie płytowego lutowanego wymiennika ciepła do przygotowywania ciepłej wody użytkowej, w porównaniu ze zbiornikiem z wężownicą ma wiele, różnych zalet. Przede wszystkim płytowy wymiennik ciepła w ciągły sposób podgrzewa wodę do wymaganej temperatury w trakcie jej przepływu. Znaczy to, że ciepła woda dostępna jest o każdej porze i natychmiast. Kolejną korzyścią jest znacznie mniejsza powierzchnia wymagana do instalacji wymiennika niż przy zastosowaniu standardowego zbiornika. W instalacjach solarnych płytowy lutowany wymiennik ciepła pozwala na oddzielenie instalacji układu słonecznego od obiegu ciepłej wody użytkowej, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko osadzania się kamienia i korozji baterii słonecznych.