Wymienniki ciepła CO2

Wymienniki ciepła przyjazne dla środowiska, niezawodne oraz ułatwiające oszczędzanie energii dzięki zastosowaniu najnowszych technologii zawartych w niewielkich układach. Wykorzystuje się je w instalacjach, w których medium odpowiadającym za wymianę jest dwutlenek węgla. Ze względu na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne oraz wykorzystywane medium, pracują w określonych klasach ciśnienia. Są one wyznaczone ze względów bezpieczeństwa oraz uzyskania optymalnej pracy urządzeń. Dlatego też wymienniki są dopasowywane w zależności od docelowego miejsca ich zastosowania oraz ciśnienia panującego w układzie.

Klasy ciśnienia stosowane w wymiennikach ciepła CO2

Klasa U
Doskonałe rozwiązanie dla urządzeń pracujących pod ciśnieniem poniżej 140 bar przy temperaturze 135 oC. W naszej ofercie jest to wymiennik model B16 DW.
Zastosowanie: parownik, ekonomizer, chłodzenie gazów oraz olejów.

Klasa D
Sprawdzi się w urządzeniach pracujących pod ciśnieniem 60 bar oraz w temperaturze do 100 oC. Ta klasa wymienników jest wykorzystywana najczęściej przez specjalistów ze względu na możliwość zastosowania w standardowych oraz uniwersalnych instalacjach.
Zastosowanie: parownik, skraplacz; doskonała klasa do pracy kaskadowej.

Klasa E
Klasa ciśnieniowa doskonała do aplikacji podkrytycznych w maszynach pracujących pod ciśnieniem 56 barów oraz w temperaturze do 100 oC.
Zastosowanie: parownik, skraplacz; dobrze działa w kaskadach.

 • SWEP B12

  Wyposażony w przyłącza o dużej średnicy model B12 to niewielkich rozmiarów, niezwykle wydajne urządzenie do zastosowań o wysokich przepływach. Dzięki dostępności wielu typów płyt możliwe jest dostosowanie urządzenia do zastosowań o różnorodnej lepkości i gęstości cieczy. Model B12 doskonale sprawdza się jako osuszacz pary i powietrza. Może być stosowany jako doziębiacz w klimatyzacji oraz wymiennik ciepła CO2 w instalacjach chłodniczych.

  Więcej
 • SWEP B16DW

  Ten produkt o podwójnych ściankach został opracowany do zastosowań wymagających wysokiej wydajności termicznej, minimalizacji nieszczelności i skuteczniejszej wykrywalności przecieków. Konstrukcja jest tak samo zwarta i wydajna termicznie, jak w innych płytowych lutowanych wymiennikach ciepła SWEP.

  Więcej
 • SWEP B16DW-U-PRESSURE

  Ten produkt o podwójnych ściankach został opracowany do zastosowań wymagających wysokiej wydajności termicznej, minimalizacji nieszczelności i skuteczniejszej wykrywalności przecieków. Konstrukcja jest tak samo zwarta i wydajna termicznie, jak w innych płytowych lutowanych wymiennikach ciepła SWEP.

  Więcej
 • SWEP B18

  Model B18 sprawdza się doskonale w przypadku krytycznych instalacji CO2 z ciśnieniem sięgającym 140 bar. Jest on zoptymalizowany pod kątem pomp ciepła o wysokiej mocy (do 150 kW jako chłodnica gazu lub do 60 kW jako parownik). Niewielkich rozmiarów i lekki model B18 to znakomity wybór do takich zastosowań jak łańcuch chłodniczy (supermarkety, chłodzenie podczas transportu, odzysk ciepła, ekonomizery) i pompy ciepła (parownik i chłodnica gazu)

  Więcej
 • SWEP B25

  Model B25 zapewnia wysoką wydajność wymiany ciepła i szeroki zakres mocy. Umożliwia również szybkie i łatwe dostosowanie do wielu zastosowań. Wszechstronność produktu i doskonała wydajność sprawiają, że doskonale sprawdza się w zastosowaniach chłodniczych oraz jako skraplacz do zastosowań dwufazowych.

  Więcej