Wymiennik płytowy

Wymiennik ciepła jest to urządzenie, którego główną funkcją jest wymiana ciepła pomiędzy dwoma lub więcej czynnikami. Przykładem może być chłodnica samochodowa, podgrzewacz wody lub grzejnik. Dobór wymiennika ciepła zależy od tego, do czego ma on służyć. Zastosowanie wymienników ciepła ma miejsce w procesach ciepłowniczych, chłodniczych, w klimatyzacji oraz w innych procesach przemysłowych. Lutowanych płytowych wymienników ciepła firmy SWEP najczęściej używa się, gdy wymiana ciepła zachodzi pomiędzy dwoma różnymi płynami w obiegach oddzielnych.

Kompaktowy lutowany płytowy wymiennik ciepła SWEP (BPHE) który składa się z szeregu płyt kanałowych o rowkowanej powierzchni z materiałem wypełniającym między poszczególnymi płytami. W procesie lutowania próżniowego, materiał wypełniacza tworzy złącze lutowane we wszystkich punktach kontaktu między płytami, tworząc zespół kanałów. W wymiennikach BPHE media o różnej temperaturze przepływają w bliskiej odległości od siebie i są oddzielone jedynie płytami kanałowymi co zapewnia bardzo wysoką sprawność przenoszenia ciepła z jednego medium do drugiego. Zasada działania jest podobna do starszej technologii wymienników płytowo-ramowych lecz w wymiennikach lutowanych SWEP nie stosuje się uszczelek i ram.

Nasza firma Poltermex oferuje dobór wymienników SWEP do różnorodnych zastosowań. Wymiennik ciepła typu płytowego stosowany jest w przemyśle do chłodzenia olejów, osuszania sprężarek powietrza czy chłodzenia urządzeń laserowych i elektronicznych. Natomiast w aplikacjach grzewczych ma zastosowanie w pompach ciepła, kotłach gazowych i węzłach miejskich sieci ciepłowniczych. W aplikacjach chłodniczych z kolei, ma zastosowanie w schładzaniu towarów łatwo psujących się pod wpływem temperatury czy w klimatyzacji.

Sześć naszych fabryk na świecie to bezpieczeństwo dla naszych Klientów.

 • Dysponujemy najnowocześniejszymi, w pełni zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi cięcia i tłoczenia.
 • Posiadamy najwięcej pieców do lutowania próżniowego ze wszystkich producentów wymienników BPHE, co pozwala nam zwiększać produkcję i pozyskiwać klientów.

ZASADA DZIAŁANIA WYMIENNIKA BHPE

PAKIET PŁYT
PŁYTA
POKRYWY
PPŁYTA KANAŁOWA
BEZ OTWORÓW
PPŁYTA
KANAŁOWA
PPŁYTA POKRYWY
PRZYŁĄCZA
 • Rodzaje wymienników płytowych

  Wymienniki ciepła można podzielić na kontaktowe i bezkontaktowe.
  Firma Poltermex oferuje wymienniki bezkontaktowe, w których płyny, między którymi zachodzi wymiana ciepła, nie mieszają się.
  Głównym oferowanym przez nas produktem są wymiennik płytowe lutowane miedzią, niklem bądź cało-stalowe.

  Jeżeli chcesz poznać bardziej szczegółowe informacje o rodzajach oferowanych przez nas wymienników ciepła przejdź na zakładkę:

  Rodzaje wymienników SWEP

 • Zastosowanie wymiennika płytowego

  Nasze wymienniki ciepła stosuje się we wszystkich wymienionych aplikacjach. Naszymi klientami są:

  1. firmy produkcyjne
  2. miejskie sieci ciepłownicze
  3. producenci urządzeń grzewczych
  4. producenci urządzeń klimatyzacyjnych
  5. producenci maszyn drukarskich
  6. producenci ciągników rolniczych
  7. producenci statków i kutrów morskich

  Przemysł używa naszych wymienników jako komponenty na liniach produkcyjnych, chłodnice oleju hydraulicznego czy tez transformatorowego. Nasze wymienniki ciepła mają zastosowanie także w agregatach chłodniczych, czyli tak zwanych chillerach.

  Jeżeli chcesz poznać szczegółowe informacje o naszych produktach przejdź do zakładki:

  Zastosowania wymienników ciepła

 • Wysokiej jakości płytowe wymienniki ciepła

  • Posiadamy aprobaty techniczne ISO 9001 i ISO 14001.
  • Stosujemy procedurę statystycznej kontroli procesu (SPC) na wszystkich etapach produkcji.
  • Zapewniamy pełną identyfikowalność poprzez nadawanie unikalnego numeru seryjnego każdemu urządzeniu, co umożliwia jego stałą kontrolę, od informacji o użytych surowcach, narzędziach i linii tłoczenia, piecu oraz urządzeniach do testów ciśnieniowych.
  • Wnikliwie analizujemy wszelkie reklamacje i ich wyniki – wszystkie defekty zawsze traktujemy poważnie bez względu na ich przyczynę.

  Monitorowanie i statystyczne opracowywania wyników reklamacji są pomocne w doskonaleniu naszych produktów i procesie ich unikania.

Nasza oferta wymienników płytowych

 • Współpracę z Klientem rozpoczynamy od poznania jego potrzeb i na tej podstawie doboru najbardziej odpowiedniego wymiennika ciepła. Kolejnym etapem jest przedstawienie korzystnej oferty cenowej oraz określenie warunków dostawy i gwarancji. Zapewniamy też serwis wymienników ciepła, ich naprawę (w przypadku wymienników uszczelkowych) i ewentualną wymianę.

  We wszystkich tych działaniach cechujemy się profesjonalizmem i zaangażowaniem, ponieważ zadowolenie Klienta jest dla nas priorytetowe. Dlatego w przypadku zapotrzebowania na wymiennik ciepła warto pomyśleć o skorzystaniu z usług naszej firmy Poltermex.

  Jesteśmy przekonani, że każdy z naszych Klientów może liczyć na profesjonalna obsługę.