Wszelkie prawa zastrzeżone POLTERMEX © 2016

 

tel. 500 501 104

tel. 22 243 67 98

Nasze wymienniki BPHE charakteryzują się wytrzymałą i kompaktową konstrukcją, są opłacalne i niezawodne przez długi czas eksploatacji – a więc posiadają wszystkie niezbędne cechy do aplikacji przemysłowych. Posiadamy ogromne doświadczenie w tej dziedzinie, w tym dotyczące chłodzenia oleju, urządzeń laserowych i elektronicznych. Nasze wymienniki BPHE są również odpowiednie do ogrzewania oleju napędowego a także wysoko wydajnych systemów kogeneracyjnych (CHP). Możliwość wprowad¬zania zmian projektowych i dostosowywania zarówno płyt jak i materiałów lutowniczych często oznacza bezkonkurencyjną wydajność w porównaniu z konwencjonalnymi wymiennikami ciepła.

CHŁODZENIE OLEJU

Szeroka oferta produktów BPHE zaspakaja wymagania chłodzenia różnego typu olejów, np. chłodznia oleju hydra-ulicznego, maszynowego i transmisyjnego. Niezawodność i kompaktowa konstrukcja naszych wymienników BPHE są bardzo cennymi cechami w aplikacjach chłodzenia olejów, gdzie jest mało miejsca na instalację wymiennika ciepła i ograniczony dostęp w celach konserwacyjnych.

OSUSZACZE DO SPRĘŻAREK POWIETRZA

Powszechnie znanym problemem w systemach sprężonego powietrza jest kondensacja, która może powodować korozję i poważne uszkodzenia urządzeń wykorzystującego powietrze. Proponujemy rozwiązanie z zastosowaniem osuszaczy powietrza zabezpieczającymi przed kondensacją pary wodnej w instalacjach pneumatycznych. Dysponujemy zarówno osuszaczami konwencjonalnymi jak również innowacyjnymi osuszaczami ADVIS ze zintegrowanym separatorem. Dzięki naszemu rozwiązaniu wymiennika BPHE, powietrze jest chłodzone za pomocą czynnika chłodniczego, para wodna ulega kondensacji i jest usuwana w jednym inteligentnym, kompaktowym i ekonomicznym urządzeniu.

CHŁODZENIE URZĄDZEŃ LASEROWYCH I ELEKTRONICZNYCH

Chłodzenie urządzeń laserowych i elektronicznych często wymaga stosowania oczyszczonej (np. zdejonizowanej) wody jako czynnika chłodniczego, dla zabezpieczenia ich wrażliwych podzespołów. Woda w takich warunkach może mieć niepożądane działanie w systemach chłodzenia, ale my mamy niezawodne rozwiązanie. Nasze lutowane niklem wymienniki BPHE spełniają restrykcyjne wymagania co do materiałów stosowanych dla wody zdejonizowanej.